29. marca 2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu

29 marca 2020 roku

1. Kościół rozpoczyna w liturgii okres pasyjny, czyli rozważanie Męki i Śmierci Chrystusa.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota kwietnia. W I czwartek o godz. 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie. W I piątek o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po modlitwie po Komunii wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt wynagrodzenia. W I piątek w związku z epidemią koronawirusa nie będzie odwiedzin chorych. Okazja do spowiedzi w I piątek na Mszy św. o godz. 07.30 i 18.00. W I sobotę o godz. 07.30 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po modlitwie po Komunii wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska oraz akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

3. W zakrystii możemy nabyć świece Caritas na stół wielkanocny w cenie 10 zł. Pozyskane środki zostaną przekazane Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, która przygotowuje święta dla najuboższych z naszego miasta.

4. Kancelaria parafialna jest nieczynna aż do odwołania. Możemy jedynie załatwić sprawy związane z pogrzebem.

5. Ofiary na kościół zostały złożone w kwocie 150 zł. Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Niedziela”.