15. marca 2020 r.

III Niedziela Wielkiego Postu

15 marca 2020 roku

1. W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, jesteśmy zobowiązani do zachowania szczególnych zasad postępowania, których celem jest nade wszystko bezpieczeństwo naszych wiernych i duchownych. Od dziś zawiesza się wszystkie nabożeństwa celebrowane publicznie (Drogi Krzyżowe, Gorzkie Żale, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Różaniec, Wypominki za zmarłych), zachęcając wiernych, by odprawiali je indywidualnie, w rodzinach lub uczestniczyli w transmisjach drogą telewizyjną, radiową czy internetową. W tym roku nie będzie także rekolekcji wielkopostnych.

2. Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego nie będzie spotkań dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i sakramentu bierzmowania.

3. W zakrystii możemy nabyć świece Caritas na stół wielkanocny w cenie 10 zł. Pozyskane środki zostaną przekazane Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, która przygotowuje święta dla najuboższych z naszego miasta.

4. Kancelaria parafialna będzie nieczynna aż do odwołania. Będziemy mogli jedynie załatwić sprawy związane z pogrzebem.

5. Ofiary na kościół zostały złożone w kwocie 460 zł. Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Niedziela”. Do numeru dołączona jest książeczka z rachunkiem sumienia przygotowującym do dobrego przeżycia spowiedzi wielkopostnej.

1. Leokadię Kania l. 89

Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.