Loading...
08. marca 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu

8 marca 2020 roku

  1. Dzisiaj Niedziela Pomocy Kościołowi w Świecie. Na ten cel możemy złożyć ofiarę do puszek na pomoc polskim misjonarkom i misjonarzom.

  2. W piątek Droga Krzyżowa Alejami Najświętszej Maryi Panny, w którą włączają się parafie dekanatu św. Zygmunta i Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie. Początek o godz. 19.00 pod kościołem św. Zygmunta. Niech Droga Krzyżowa, na którą się wybierzemy pokaże nam nasze grzechy, byśmy potrafili szczerze za nie żałować i prawdziwie pokutować.

  3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15. Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie udają się na Drogę Krzyżową Alejami Najświętszej Maryi Panny w piątek o godz. 17.15.

  4. W sobotę o godz. 10.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

  5. Wzorem lat ubiegłych Caritas Archidiecezji Częstochowskiej przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Jałmużna Wielkopostna” – „Dar juniora dla seniora”, której celem jest pomoc osobom starszym. Chodzi w niej o rezygnację z konkretnych przyjemności i przeznaczenie zaoszczędzonych środków pieniężnych na rzecz potrzebujących pomocy. Przygotowane w tym celu specjalne skarbonki możemy zabrać z zakrystii, które przyniesiemy w Wielką Sobotę, podczas święcenia pokarmów na stół wielkanocny.

  6. Z tej racji, że kościół jest ogrzewany prosimy o zamykanie za sobą drzwi wejściowych i szklanych.

  7. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie. Bóg zapłać w imieniu tej instytucji.

  8. Ofiary na kościół zostały złożone w kwocie 300 zł. Bóg zapłać.

  9. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Niedziela”.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

1. Teresę Filipiak l. 88

2. Zygmunta Sobańskiego l. 68

3. Zofię Nowak l. 90

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.