08. marca 2020 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

8 marca 2020 roku

1. Dzisiaj Niedziela Pomocy Kościołowi w Świecie. Na ten cel możemy złożyć ofiarę do puszek na pomoc polskim misjonarkom i misjonarzom.

2. W piątek Droga Krzyżowa Alejami Najświętszej Maryi Panny, w którą włączają się parafie dekanatu św. Zygmunta i Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie. Początek o godz. 19.00 pod kościołem św. Zygmunta. Niech Droga Krzyżowa, na którą się wybierzemy pokaże nam nasze grzechy, byśmy potrafili szczerze za nie żałować i prawdziwie pokutować.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15. Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie udają się na Drogę Krzyżową Alejami Najświętszej Maryi Panny w piątek o godz. 17.15.

4. W sobotę o godz. 10.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

5. Wzorem lat ubiegłych Caritas Archidiecezji Częstochowskiej przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Jałmużna Wielkopostna” – „Dar juniora dla seniora”, której celem jest pomoc osobom starszym. Chodzi w niej o rezygnację z konkretnych przyjemności i przeznaczenie zaoszczędzonych środków pieniężnych na rzecz potrzebujących pomocy. Przygotowane w tym celu specjalne skarbonki możemy zabrać z zakrystii, które przyniesiemy w Wielką Sobotę, podczas święcenia pokarmów na stół wielkanocny.

6. Z tej racji, że kościół jest ogrzewany prosimy o zamykanie za sobą drzwi wejściowych i szklanych.

7. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie. Bóg zapłać w imieniu tej instytucji.

8. Ofiary na kościół zostały złożone w kwocie 300 zł. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Niedziela”.

1. Teresę Filipiak l. 88

2. Zygmunta Sobańskiego l. 68

3. Zofię Nowak l. 90

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.