Loading...
01. marca 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu

1 marca 2020 roku

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15. W piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa. W nabożeństwach Drogi Krzyżowej obowiązkowo uczestniczy młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

  2. Dzisiaj Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota marca. W I czwartek o godz. 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie. Po modlitwie po Komunii wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po modlitwie po Komunii wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt wynagrodzenia. W I piątek z komunią św. do chorych udam się według ustalonego porządku. W I piątek spowiedź święta od godz. 17.30. W I sobotę o godz. 07.30 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po modlitwie po Komunii wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska oraz akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

  4. W sobotę o godz. 10.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

  5. Wzorem lat ubiegłych Caritas Archidiecezji Częstochowskiej przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Jałmużna Wielkopostna” – „Dar juniora dla seniora”, której celem jest pomoc osobom starszym. Chodzi w niej o rezygnację z konkretnych przyjemności i przeznaczenie zaoszczędzonych środków pieniężnych na rzecz potrzebujących pomocy. Przygotowane w tym celu specjalne skarbonki możemy zabrać z zakrystii, które przyniesiemy w Wielką Sobotę, podczas święcenia pokarmów na stół wielkanocny.

  6. Z tej racji, że kościół jest ogrzewany prosimy o zamykanie za sobą drzwi wejściowych i szklanych.

  7. Ofiary na kościół zostały złożone w kwocie 150 zł. Bóg zapłać.

  8. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Niedziela”.