23. lutego 2020 r.

VII Niedziela Zwykła

23 luty 2020 roku

1. Dzisiaj o godz. 16.30 modlitwa różańcowa.

2. W myśl wytycznych Konferencji Episkopatu Polski dla kościelnej działalności trzeźwościowej od niedzieli przed Środą Popielcową rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do pokuty i modlitwy o trzeźwość swoją i najbliższych.

3. W najbliższą środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 07.3018.00. Zachowujemy post ścisły tj. łącznie jakościowy i ilościowy. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu trwają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. W Środę Popielcową rano kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. W piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15. W piątki i w niedziele ze względu na odprawiane nabożeństwa nie będzie modlitwy różańcowej.

5. Z tej racji, że kościół jest ogrzewany prosimy o zamykanie za sobą drzwi wejściowych i szklanych.

6. Ofiary na kościół zostały złożone w kwocie 50 zł. Bóg zapłać. Dziękuję również jednej z parafianek za złożenie ofiary na potrzeby kościoła w kwocie 1.200 zł.

7. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Niedziela”.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

1. Wandę Kuśmierską l. 82

2. Danielę Żugaj l. 91 (Jej pogrzeb we wtorek o godz. 13.00 w naszym kościele)

Polećmy je Miłosierdziu Bożemu.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Damian Biel, kawaler, zam. na terenie tutejszej parafii

i Magdalena Baryń, panna, zam. na terenie parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie

Zapowiedź I