Loading...
29. grudnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

29 grudnia 2019 roku

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 modlitwa różańcowa.

 2. Dziś kolejna rocznica wyboru Księdza Arcybiskupa dra Wacława Depo na Metropolitę Częstochowskiego.

 3. Dzisiaj Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin.

 4. We wtorek po południu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 5. We wtorek 31 grudnia o godz. 18.00 Msza św. na zakończenie 2019 roku. W sposób szczególny będziemy modlili się za wszystkich zmarłych parafian w mijającym 2019 roku przypominając ich imiona i nazwiska. Do uczestnictwa we Mszy św. zapraszamy rodziny zmarłych. Przed Mszą św. o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne. Tego dnia odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który w kościele lub kaplicy pobożnie będzie uczestniczyć w uroczystym śpiewie albo recytacji hymnu Te Deum (Ciebie, Boga, wysławiamy) celem zanoszenia Bogu dziękczynienia za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego minionego roku.

 6. W środę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to zarazem Światowy Dzień Pokoju. Msze św. w naszym kościele w nowym porządku o godz. 08.00, 09.30, 11.30 i 17.00. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy św. W tych samych godzinach będą odprawiane Msze św. w niedzieleWypominki roczne za zmarłych będą odczytywane w niedziele o godz. 09.10 przed Mszą św. o godz. 09.30.

 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota stycznia. W I czwartek o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Po modlitwie po Komunii wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po modlitwie po Komunii wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt wynagrodzenia. W I piątek spowiedź święta od godz. 17.30. W I sobotę o godz. 07.30 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po modlitwie po Komunii wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska oraz akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. 

 8. Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

poniedziałek 30.XII. od godz. 14.00 ul. 1 Maja 36 i 38

wtorek 31.XII. od godz. 10.00 ul. 1 Maja 16 – 32 i ul. H. Wrońskiego strona parzysta i nieparzysta

czwartek 02.I. od godz. 10.00 ul. Filomatów 3, 5 i 4

piątek 03.I. od godz. 10.00 ul. Filomatów 16

 1. W zakrystii znajduje się poświęcona woda.

 2. Z tej racji, że kościół jest ogrzewany prosimy o zamykanie za sobą drzwi wejściowych i szklanych.

 3. Ofiary na kościół zostały złożone w kwocie 50 zł. Bóg zapłać.