Loading...
22. grudnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Adwentu

22 grudnia 2019 roku

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 modlitwa różańcowa.

 2. Zapraszamy na tradycyjne Msze święte ku czci Matki Bożej zwane Roratami w poniedziałek na godz. 18.00, we wtorek na godz. 07.30.

 3. W Wigilię 24 grudnia Msza św. tylko o godz. 07.30. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

 4. Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy od Pasterki sprawowanej o północy 24 grudnia. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. Niech towarzyszy jej wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

 5. Msze św. w Uroczystość Narodzenia Pańskiego i Drugi Dzień Świąt według porządku niedzielnego. W środę 25 grudnia w pierwszy dzień Świąt nie ma Mszy św. o godz. 07.30. Taca z drugiego dnia Świąt jest przeznaczona na archidiecezjalne uczelnie katolickie.

 6. W piątek rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”:  
  piątek 27.XII. od godz. 14.00 – ul. H. Wrońskiego 3 
  sobota 28.XII. od godz. 10.00 – ul. H. Wrońskiego 17/21

 7. Każda z odwiedzanych rodzin w czasie tegorocznej kolędy otrzyma książeczkę zatytułowaną „Miłosierdzie Boże”, która przybliża historię objawień i kult Miłosierdzia Bożego. Niech owocem wizyty duszpasterskiej oraz lektury książeczki „Miłosierdzie Boże” będzie odnowienie praktyki uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej, powrót do miesięcznej, I – piątkowej spowiedzi dzieci, młodzieży, dorosłych i starszych oraz troska o codzienną modlitwę zarówno poranną jak i wieczorną. Postarajmy się również nauczyć odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego i pielęgnujmy jej codzienne odmawianie. Pan Jezus obiecuje świętej siostrze Faustynie, że „Dusze, które odmawiać będą tę koronkę, miłosierdzie Moje ogarnie je w życiu, a szczególnie w śmierci godzinie” (Dzienniczek, 754).

 8. W zakrystii znajduje się poświęcona woda.  

 9. W zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania możemy nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

 10. Możemy wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom kupując świece Caritas na stół wigilijny w cenie: małe 7 zł, duże 15 zł.

 11. Ofiary na kościół zostały złożone w kwocie 260 zł. Bóg zapłać.

 12. Z tej racji, że kościół jest ogrzewany prosimy o zamykanie za sobą drzwi wejściowych i szklanych.

 13. Zachęcamy do nabywania nowego, świątecznego, podwójnego numeru „Niedzieli”. Do „Niedzieli” jest dołączona płyta CD z kolędami zespołu Golec Orkiestra wraz ze śpiewnikiem kolędowym, materiały przypominające wiernym, jak w chrześcijańskim duchu przeżyć wigilijną wieczerzę oraz kalendarz ścienny na 2020 rok z ważnymi i rzadko publikowanymi zdjęciami kard. Stefana Wyszyńskiego. Cena świątecznego, podwójnego numeru wynosi 10 zł. Możemy go nabyć po Mszy św. w zakrystii. 

 

Zapowiedzi przedślubne:

1. Patryk Kłosek, kawaler, zam. na terenie tutejszej parafii i Anna Stochniałek, panna, zam. na terenie parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Częstochowie 

Zapowiedź II