15. grudnia 2019 r.

III Niedziela Adwentu

15 grudnia 2019 roku

Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne głosi Ksiądz dr Wojciech Torchalski Administrator Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gniazdowie i Kustosz Sanktuarium św. Jana Marii Vianneya w Mzykach. Ksiądz Wojciech Torchalski jest również cenzorem książek i pism religijnych oraz referentem diecezjalnym do spraw Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego.

Porządek rekolekcji adwentowych:

Dzisiaj Msze św. i nauki według porządku niedzielnego.

Poniedziałek i wtorek Msze święte z naukami dla wszystkich o godz. 07.3018.00.

Kandydaci do bierzmowania z klas VI, VII i VIII uczestniczą w rekolekcjach przez wszystkie 3 dni: w niedzielę oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00. Dzieci w każdy dzień otrzymają podpisy w indeksach.

Spowiedź rekolekcyjna tylko w poniedziałek 16 grudnia:
rano od godz. 07.00 do zakończenia Mszy św. o godz. 07.30
po południu od godz. 17.30 do zakończenia Mszy św. o godz. 18.00

Postarajmy się tak ułożyć nasze obowiązki aby wziąć udział w rekolekcyjnych naukach i skorzystać z poniedziałkowej spowiedzi.

1. Dziś na godz. 16.15 na wspólne modlitwy do kościoła zaprasza III Zakon św. Franciszka.
  2. Dzisiaj rozpoczynają się Dni Kwartalne modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Te dni zachęcają rodziny każdej parafii do ofiar na rzecz biednych i do pielęgnowania chrześcijańskich zwyczajów w rodzinach.

3. Zapraszamy na tradycyjne Msze święte ku czci Matki Bożej zwane Roratami codziennie na godz. 18.00.

4. W piątek o godz. 07.30 Msza święta o Miłosierdziu Bożym. Po modlitwie po Komunii wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. W zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania możemy nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

6. W poniedziałek ze względu na rekolekcje adwentowe i spowiedź kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. Możemy wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom kupując świece Caritas na stół wigilijny w cenie: małe 7, duże 15 zł.

8. Z tej racji, że kościół jest ogrzewany prosimy o zamykanie za sobą drzwi wejściowych i szklanych.

9. Zachęcamy do nabywania nowego numeru tygodnika katolickiego „Niedziela”. Za tydzień świąteczny, podwójny numer „Niedzieli”. Do „Niedzieli” będzie dołączona płyta CD z kolędami zespołu Golec Orkiestra wraz ze śpiewnikiem kolędowym, materiały przypominające wiernym, jak w chrześcijańskim duchu przeżyć wigilijną wieczerzę oraz kalendarz ścienny na 2020 rok z ważnymi i rzadko publikowanymi zdjęciami kard. Stefana Wyszyńskiego. Cena świątecznego, podwójnego numeru będzie wynosić 10 zł. Redaktor naczelny informuje, że od nowego roku cena „Niedzieli” będzie wynosić 6 zł.