08. grudnia 2019 r.

II Niedziela Adwentu – Uroczystość

Niepokalanego Poczęcia NMP

08 grudnia 2019 roku

1. Dzisiaj Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Możemy złożyć ofiarę do puszek na jego potrzeby.

2. Dziś o godz. 16.30 modlitwa różańcowa.

3. Zapraszamy na tradycyjne Msze święte ku czci Matki Bożej zwane Roratami codziennie na godz. 18.00.

4. W piątek Dzień Modlitw za ofiary stanu wojennego 1981 – 1983.

5. W zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania możemy nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

6. Możemy wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom kupując świece Caritas na stół wigilijny w cenie: małe 7, duże 15 zł.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze doroczne rekolekcje adwentowe. W rekolekcjach przez trzy dni ich trwania tzn. w niedzielę o godz. 09.00, poniedziałek o godz. 18.00 i wtorek o godz. 18.00 obowiązkowo uczestniczą dzieci klas VI, VII i VIII szkoły podstawowej, przygotowujące się do sakramentu bierzmowania. Dzieci w każdy dzień otrzymają podpisy w indeksach.

8. Z tej racji, że kościół jest ogrzewany prosimy o zamykanie za sobą drzwi wejściowych i szklanych.

9. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie. Bóg zapłać w imieniu tej instytucji.

10. Ofiary na kościół zostały złożone w kwocie 250 zł. Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Niedziela”.

1. Ryszarda Baranowskiego l. 69

2. Janinę Małolepszą l. 83

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.