Loading...
01. grudnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

01 grudnia 2019 roku

 

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – radosny czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Zapraszamy na tradycyjne Msze święte ku czci Matki Bożej zwane Roratami codziennie na godz. 18.00.

  2. Dziś o godz. 16.30 modlitwa różańcowa.

  3. Spotkania przed przyjęciem sakramentu bierzmowania: środa klasa VI i VII szkoły podstawowej, czwartek klasa VIII szkoły podstawowej. Początek spotkania dla każdej z grup o godz. 19.00 w kościele.

  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota grudnia. W I czwartek o godz. 07.30Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Po modlitwie po Komunii wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek o godz. 07.30 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po modlitwie po Komunii wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt wynagrodzenia. W I piątek z komunią św. do chorych udam się według ustalonego porządku. W I piątek spowiedź święta od godz. 17.30. W I sobotę o godz. 07.30 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Po modlitwie po Komunii wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska oraz akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

  5. W zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania możemy nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Jednocześnie informuję, że nie upoważniłem nikogo do roznoszenia opłatków do mieszkań naszych parafian.

  6. Możemy wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom kupując świece Caritas na stół wigilijny w cenie: małe 7, duże 15 zł.

  7. Z tej racji, że kościół jest ogrzewany prosimy o zamykanie za sobą drzwi wejściowych i szklanych.

  8. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Niedziela”.