Loading...
13. pażdziernika 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela Zwykła

13 października 2019 roku

 

 1. Dzisiaj Dzień Papieski. W jego ramach zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik pontyfikatu Jana Pawła II.

 2. W poniedziałek Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy o życzliwości wobec nauczycieli, wychowawców, kapłanów, katechetów, pracowników szkoły i oświaty.

 3. We wtorek po południu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 4. W piątek Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.

 5. W piątek w kościele o godz. 19.00 próba dla młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, odprawianych codziennie o godz. 17.30 w niedzielę o godz. 16.15. Do uczestnictwa w różańcu zapraszamy dorosłych, obowiązkowo młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas VI, VII i VIII oraz dzieci.

 7. Zbliżający się miesiąc listopad przypomina nam o modlitwie za zmarłych. Przyjmujemy na wypominki oktawalne i roczne. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary według życzliwości i możliwości. Wydrukowane formularze do wpisania imion i nazwisk zmarłych za których chcemy się modlić wyłożone są na stoliku przy bocznym wyjściu.

 8. W październiku ze względu na nabożeństwa różańcowe kancelaria parafialna we wtorek i czwartek będzie czynna od godz. 16.50 do godz. 17.20.

 9. Dziękuje Pani Wiesławie, Kazimierze i Annie za pracę wykonaną na rzecz parafii.

 10. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie. Bóg zapłać w imieniu tej instytucji.

 11. Ofiary na kościół zostały złożone w kwocie 250 zł. W minionym tygodniu na prace związane z wymianą schodów do kościoła została złożona 1 ofiara w kwocie 50 zł. Bóg zapłać.

 12. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Niedziela”.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności:

1. Ilonę Surlejewską l. 56 (Jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00 w naszym kościele)

Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.