15. września 2019 r.

XXIV Niedziela Zwykła

15 września 2019 roku

1. Dzisiaj Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

2. Dziś na godz. 16.00 na wspólne modlitwy do kościoła zaprasza III Zakon św. Franciszka.

3. We wtorek Dzień Golgoty Wschodu – pamięci martyrologii Polaków zamieszkujących wschodnie tereny Rzeczypospolitej. 80 rocznica agresji sowieckiej na Polskę.

4. W środę dzień imienin Księdza Arcybiskupa seniora dra Stanisława Nowaka. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach.

5. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania: wtorek klasa VI Szkoły Podstawowej; czwartek klasa VII Szkoły Podstawowej. Początek spotkania dla każdej z grup o godz. 19.00 w kościele.

6. W piątek o godz. 18.00 Msza św. o Miłosierdziu Bożym. Po modlitwie po Komunii wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W piątek w kościele o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców klas III przygotowujących dzieci do I Komunii świętej.

8. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.

9. Od dzisiaj w zakrystii kościoła lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania możemy zamawiać Msze święte na 2020 rok. Msza święta to największy dar, który jako chrześcijanie możemy ofiarować w intencji naszych bliskich zmarłych, z racji urodzin, imienin i rocznicy ślubu.

10. Dzisiaj możemy złożyć ofiarę do puszek na archidiecezjalne uczelnie katolickie. Bóg zapłać w imieniu tych instytucji.

11. Ofiary na kościół zostały złożone w kwocie 100 zł. W minionym tygodniu na prace związane z wymianą schodów do kościoła została złożona 1 ofiara w kwocie 100 zł. Bóg zapłać.

12. Zachęcamy do nabywania tygodnika katolickiego „Niedziela”.

1. Janusza Pawińskiego l. 74

2. Krzysztofa Brzozowskiego l. 61

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.