Loading...
O wspólnocie
środa, 02 lipca 2014 11:18

Wspólnota liczy obecnie 4 osoby. Wspólnota ma charakter modlitewny. Co miesiąc w trzecią niedzielę m-ca członkowie wspólnoty modlą się w kościele w intencji: Ojca Świętego, duchowieństwa, nowych powołań, zmarłych, biednych i samotnych, potrzebujących pomocy duchowej, a następnie uczestniczą we mszy świętej. Bierzemy aktywny udział w życiu parafii: procesja Bożego Ciała, Rezurekcja, Odpust parafialny. Prowadzimy też skromną działalność charytatywną: pomoc potrzebującym na Ukrainie, powodzianom w Polsce i na Białorusi, paczki dla dzieci na Mikołaja, ofiara na figurki do żłóbka. Mamy obraz Św. Franciszka, który został poświęcony w 1995r. Swoją wiedzę wzbogacamy poprzez prenumeratę i czytanie czasopism: Św. Franciszek, Słowo wśród nas, Pokój i dobro. Co roku uczestniczymy w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Franciszkańskiej na Jasną Górę( 19.07.2014), w opłatku i Święconym Jajku składając życzenia- Pokój i dobro nam wszystkim.