Loading...
Wniebowstąpienie Pańskie
sobota, 31 maja 2014 21:25

"Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą, ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi".
W zjawisku zniknięcia człowieka tuż obok nas kryje się promień wniebowstąpienia Pańskiego, bo niebem nie jest tylko miejsce, błękitna przestrzeń, ale — jak mówił Dante — sam Bóg.
Bóg jest niebem. Przed wojną pisano w nekrologach:
„Odszedł do Pana". Znikł na ziemi — odszedł do Pana Boga.
Ilu bliskich, znajomych nam, którzy wśród nas przebywali, podróżowali, uczyli się, telefonowali do nas i mówili: „Poczekaj, za chwilę przyjdę...", nagle zniknęło. Znaleźli się w niewidzialnym świecie niewidzialnych ludzi, którzy umarli i są u Boga.